Żukowo. Wpadł przez fotopułapkę, gdy kradł drzewo z lasu

Żukowo. Wpadł przez fotopułapkę, gdy kradł drzewo z lasu

W niedzielę żukowscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który tego samego dnia ukradł 2m³ drzewa o wartości prawie 900 złotych, a wszystko to zarejestrowała ustawiona w lesie fotopułapka. Ponadto mężczyzna przewoził skradzione drzewo samochodem, nie mając uprawnień do kierowania. 37-latek odpowie za kradzież, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację, dotyczącą kradzieży drzewa z lasu. Na miejsce natychmiast zadysponowany został patrol policji z Żukowa.

Mundurowi z pomocą strażników leśnych zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który tego samego dnia około godziny 20 ukradł z kompleksu leśnego w Babim Dole 2m³ drewna o łącznej wartości prawie 900 złotych na szkodę Nadleśnictwa Kolbudy.

Reklamy

W miejscu zdarzenia ustawiona była fotopułapka, która wszystko zarejestrowała. Ponadto policjanci ustalili, że nie była to pierwsza kradzież drzewa przez 37-latka.

Dodatkowo zatrzymany 37-latek sam przewoził skradzione drewno samochodem mimo tego, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kartuskiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Odpowie za prowadzenie samochodu pomimo braku uprawnień oraz kradzież, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*