Żukowo. Nie płacił alimentów. Teraz wpadł w ręce policji

Żukowo. Nie płacił alimentów. Teraz wpadł w ręce policji

„Kryminalni” z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach wspólnie z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Żukowie w zeszłym tygodniu zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości 31-latka, poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna uchylał się od obowiązku płacenia alimentów, narażając osobę do nich uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Za to przestępstwo sąd zastosował wobec niego karę więzienia.

W zeszłym tygodniu dzięki wspólnej pracy kartuskich „kryminalnych” z dzielnicowymi z Żukowa został zatrzymany 31-latek poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Za mieszkańcem pow. kartuskiego wystawiony był list gończy. Mężczyzna nie płacił alimentów i teraz na 9 miesięcy trafi do więzienia.

Niepłacenie alimentów to przestępstwo opisane w art. 209 Kodeksu Karnego. Popełnia je ten, kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego, określonego np. orzeczeniem sądowym czy umową.

Reklamy

Sprawca tego przestępstwa podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeśli swoim zachowaniem naraża osobę uprawnioną do alimentów na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*