Egiertowo. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku z udziałem pieszego

Egiertowo. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku z udziałem pieszego

Wczoraj policjanci z kartuskiej „drogówki” pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Egiertowie (gm. Somonino). Wstępnie ustalono, że 76-letni kierowca samochodu marki Hyundai na przejściu dla pieszych potrącił prawidłowo przechodzącego 72-letniego mężczyznę.

We wtorek po godzinie 18 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego w Egiertowie (gm. Somonino). Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji oraz służby ratunkowe.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 76-letni kierowca samochodu marki Hyundai potrącił prawidłowo przechodzącego przez przejście dla pieszych 72-letniego mężczyznę.

Reklamy

Funkcjonariusze wykonali oględziny pojazdu, oględziny miejsca wypadku drogowego, dokumentację fotograficzną oraz szkic sytuacyjny. W wyniku odniesionych obrażeń 72-latek został przewieziony do szpitala.

Kartuska policja apeluje,iż do zachowania szczególnej ostrożności są zobowiązani zarówno kierowcy, jak też piesi. Kierowcy narzekają na pieszych, którzy wchodzą na jezdnię tuż przed maską pojazdu, nie używają elementów odblaskowych, stoją w pobliżu przejścia dyskutując ze znajomymi, wchodzą na przejście z telefonem przy uchu, nie upewniając się, czy jest bezpiecznie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*