Kartuzy. Policja wzięła się za tuningowane samochody. Skontrolowano kilkanaście aut

Kartuzy. Policja wzięła się za tuningowane samochody. Skontrolowano kilkanaście aut

Policjanci z kartuskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na kierowców lubiących tuningować swoje auta niezgodnie z prawem. Ponadto mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan techniczny oraz właściwe oświetlenie pojazdu. Celem tych działań było wyeliminowanie z ruchu pojazdów zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz środowisku.

Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy nie rozumieją, że niezgodne z przepisami modyfikacje ich pojazdów mogą zagrażać zarówno bezpieczeństwu w ruchu drogowym, jak i zakłócać spokój nocy mieszkańcom. Na takie zachowanie nie ma i nie będzie przyzwolenia nie tylko ze strony naszych mieszkańców, ale również i funkcjonariuszy. Dlatego policjanci z kartuskiej drogówki, w związku z licznymi sygnałami od mieszkańców, w miniony weekend przeprowadzili działania w tym zakresie.

Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali kilkanaście pojazdów. Główne zastrzeżenia dotyczyły: stanu oświetlenia, nadmiernie zużytych opon oraz nieprawidłowe przyciemnianie szyb. Podczas jednodniowej akcji zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych, nałożono 11 mandatów karnych oraz zatrzymano jedno prawo jazdy. Właściciele aut, po usunięciu nieprawidłowości, muszą udać się na stację kontroli, celem jego sprawdzenia.

Reklamy

Tego typu działania będą kontynuowane. Chodzi nie tylko o hałas, prawidłowy stan techniczny pojazdu, obok przestrzegania przepisów oraz doświadczenia kierującego, mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

-Apelujemy do kierowców o wyciągnięcie wniosków z powyższych sytuacji. Zapewniamy, rozumiemy fanów tuningu, natomiast musi on zostać przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ze swojej strony informujemy, że policyjne działania będą prowadzone do skutku – alarmuje kartuska policja.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*