Kaszuby Biegają już w tę sobotę! Na Święcie Lipusza zmierzą się z Pętlą Tuszkowska Matka

Kaszuby Biegają już w tę sobotę! Na Święcie Lipusza zmierzą się z Pętlą Tuszkowska Matka

27 lipca na na Święto Lipusza zawita tysiące miłośników sportu i dobrej zabawy! Biegacze pobiegną 10-kilometrową trasą przez lasy, które 2 lata temu ucierpiały w nawałnicy. Ponadto na przybyłych gości czekać będą liczne atrakcje oraz koncert zespołu LOKA.

 

Tysiące miłośników dobrej zabawy zawita 27 lipca na Święto Lipusza! Na niej będzie też 7 z 12 imprez tegorocznego Cyklu Kaszuby Biegają. Trasa 10-kilometrowej VII Pętli Tuszkowska Matka będzie przebiegać lasami, które dwa lata temu ucierpiały w nawałnicy. W biegu zadeklarowało swój udział blisko 400 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a także krajów Europy m.in. Czech.

Impreza przeznaczona jest dla całych rodzin. Oprócz biegów na dystansach od 100 m do 10 km organizatorzy przygotowali szeroki program artystyczny i mnóstwo animacji dla najmłodszych.

Reklamy

Co roku etap w Lipuszu jest dla nas wyjątkowym wydarzeniem – mówił Henryk Miotk, Dyrektor Kaszuby Biegają.

Na lipuskiej scenie gwiazdą wieczoru będzie zespół LOKA, znany m.in. z utworu „Prawdziwe Powietrze”, czy „Atom Miłości”. Bazą imprezy jest Stadion Sportowy w Lipuszu. Wydarzenie organizują Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu. Patronat nad wydarzeniem objęli Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Mirosław Ebertowski – Wójt Gminy Lipusz.

Otwarcie biura biegu rozpocznie imprezę o 14.30, a o 16.15 odbędzie się ZUMBA na rozgrzewkę. Bieg główny na 10 kilometrów rozpocznie się o godzinie 16.40. Dla wszystkich pozostałych chętnych będzie zbiórka o godzinie 16.45 przy czerwonej bramie z napisem start/meta. Tam o godzinie 16.50 odbędzie się bieg na ok. 1200 metrów. O godzinie 18.00 dla dzieci będzie przygotowany Teatr, a o 18.50 rozpocznie się bieg przedszkolaka na dystans ok. 100 metrów. Zbiórka będzie o godzinie 18.45 przy czerwonej bramie z napisem start/meta. Dekoracja (Bieg Główny) odbędzie się o 19.00, a o 19.20 losowane będą nagrody. Na scenie o 20.00 wystąpi DEDE NEGRA, a o 21.00 koncert będzie miał zespół LOKA. Po występach około 22.00 będziemy biesiadować z Piotrem Szycą z Radia Kaszëbë

Ponadto dla dzieci przygotowane będą gry i zabawy, program artystyczny oraz darmowe dmuchańce

W imprezie zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w 15 kategoriach, każdy uczestnik otrzyma medal, a najlepsi nagrody finansowo – rzeczowe.

Dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w zawodach, a nie dokonali rejestracji przez internet zapisy będą możliwe w dniu imprezy w biurze zawodów.

Więcej informacji na stronie: http://www.bieglipusz.cyklkb.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*