Klimatycznie na Nocy Pod Gwiazdami w Sierakowicach [ZDJĘCIA] 2019

Klimatycznie na Nocy Pod Gwiazdami w Sierakowicach [ZDJĘCIA] 2019

Tegoroczna Noc Pod Gwiazdami w Sierakowicach zaskoczyła przybyłych deszczem. Nie przeszkodziło to jednak w dobrej zabawie przy wielu atrakcjach i klimatycznych koncertach. Na scenie zagościli m.in.: Anna Karwan oraz Kasia Kowalska jako gwiazda wieczoru.

 

[Not a valid template]Po raz 27 spotkaliśmy się w Sierakowicach na Nocy Pod Gwiazdami. Całą imprezę swoim wyjątkowym występem rozpoczął lokalny rockowy zespół The Mind Seekers. W tym roku ponownie pod sceną rozbrzmiała Eksplozja Kolorów, tym razem przy energicznej muzyce grupy Tabu. Następnie w nieco inne klimaty wprowadziły nas tego wieczoru wyjątkowe kobiety. Ania Karwan, która z przytupem w 2019 roku wchodzi ze swoją debiutancką płytą na polską scenę muzyczną zachwyciła publiczność swoim głosem. Następnie gwiazdą wieczoru była Kasia Kowalska, która swoją znaną muzyką pod scenę przyciągnęła zarówno młodsze, jak i starsze pokolenie. Oprócz występów na scenie dla gości przygotowane było wiele innych atrakcji takich jak: dmuchańce, stoiska oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tegoroczna edycja organizowana była razem z Bankiem Spółdzielczym w Sierakowicach, który obchodził 120-lecie swojej działalności. W związku z tym goście mogli poczęstować się tortem zakupionym przez bank z tej okazji oraz wygrać cenne nagrody w konkursach wiedzy o banku. Pomimo niesprzyjającej pogody frekwencja w tym roku dopisywała.

Gwiazdy tegorocznej Nocy 

  • The Mind Seekers – historia belfra, mundurowego i dwóch handlowców, którzy w pewnym momencie dorosłego życia postanowili poszukać w muzyce odpowiedzi na kilka ważnych pytań w życiu. Szukają brzmienia starych dobrych lat, gdy rock rodził się w zakamarkach garaży od Ameryki po Europę. Grają z pasją własne kawałki, bo wierzą, że tylko tak można się czegoś o sobie dowiedzieć. W składzie zespołu: Adrian Klawikowski (autor tekstów, muzyki, wokalista i gitarzysta), Bartek Kowal (gitarzysta), Jachu Wróbel (perkusista) i Wiechu Górski(basista).
  • Tabu – Zespół istnieje od 2003 roku. Ma na koncie 4 albumy studyjne oraz jeden koncertowy zarejestrowany podczas przystanku Woodstock w 2014 roku. Na przełomie swojej 15 letniej historii Tabu zagrało ponad 1000 koncertów w kilku krajach! Siła zespołu to przede wszystkim melodyjne, oparte na rytmie reggae piosenki oraz energiczne koncerty z świetną sekcją dętą. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim. Aktualny skład zespołu to: Rafał Karwot (śpiew), Marcin Suchy (gitara i śpiew), Kamil Machulec (gitara), Łukasz Kulikowski (bas), Marcin Kisiel (perkusja), Adrian Burczy (instr. klawiszowe), Marcin Nyrek (puzon), Kacper Skoneczny (trąbka),Radosław Drobczyk (saksofon), Bartosz Oleś (inżynier dźwięku).
  • Anna Karwan – finalistka 7. edycji The Voice of Poland już 15 lutego wyda swoją debiutancką płytę! Znana z brawurowego wykonania „Purple Rain”, teraz podbija stacje radiowe. Jej utwór „Głupcy” odnotował ponad 7,5 mln odsłon na YouTubie. Mając 15 lat, wystąpiła w programie TVN Droga do gwiazd. Następnie śpiewała m.in. w restauracjach i na weselach. Zanim rozpoczęła solową karierę muzyczną, śpiewała w chórkach u Ani Dąbrowskiej, Moniki Brodki, Andrzeja Piasecznego, Pauliny Przybysz, Kasi Cerekwickiej, Stanisława Soyki i Ani Wyszkoni. W 2010 wygrała jeden z odcinków „Szansy na sukces”, a w 2011 została półfinalistką drugiej edycji programu rozrywkowego Polsatu „Must Be the Music. Tylko muzyka”.
  • Kasia Kowalska-pierwszy debiutancki album Kasi pt. „GEMINI” ukazał się 12 września 1994 roku. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez świat muzyczny i znalazła wierną rzeszę nabywców, uzyskując w krótkim czasie status złotej, a następnie platynowej płyty (ponad 300 tys. sprzedanych egzemplarzy)! Będąc nastolatką, na swoim koncie miała już koncerty z Ewą Bem (Dziennik mej podróży), nieco później wspólną trasę z Edytą Bartosiewicz, podczas której promowała swoją pierwsza płytę, a także kilka koncertów przed Bobem Dylanem, które dla debiutującej wtedy Artystki z pewnością były wielkim wyróżnieniem. Już wtedy na koncie Kasi znalazło się wiele prestiżowych nagród, m.in. Fryderyk ’94 w kategorii Debiut Roku, czy tytuł Największej Nadziei Polskiego Rocka od miesięcznika „Tylko rock”. Podczas finału Ogólnopolskiego Plebiscytu Rozgłośni Radiowych TOP ’94 otrzymała nagrody w kategoriach: Debiut ’94 i Przebój roku! Pierwszy debiutancki album Kasi pt. „GEMINI” ukazał się 12 września 1994 roku. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez świat muzyczny i znalazła wierną rzeszę nabywców, uzyskując w krótkim czasie status złotej, a następnie platynowej płyty (ponad 300 tys. sprzedanych egzemplarzy)!

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*