Mniej zdarzeń na drogach w pow. kartuskim w porównaniu do roku 2022

Mniej zdarzeń na drogach w pow. kartuskim w porównaniu do roku 2022

Bezpieczeństwo na drogach pow. kartuskiego to priorytet policjantów z kartuskiej komendy. W okresie od stycznia do maja 2023 roku odnotowano spadek kolizji drogowych oraz wypadków w porównaniu do roku ubiegłego. Towarzyszy temu również mniejsza liczba rannych w wyniku zdarzeń drogowych.

Bezpieczny pieszy, prędkość, kaskadowy pomiar prędkości, pasy, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” – wszystkie te działania prowadzone są w jednym ważnym celu – by na drogach powiatu kartuskiego było bezpieczniej.

W okresie od stycznia do połowy maja 2023 roku w powiecie kartuskim doszło do 18 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 24 zostały ranne – natomiast w roku 2022 doszło do 21 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 32 zostały ranne. Jednocześnie odnotowano spadek kolizji drogowych, których na dzień 22 maja odnotowano 394, a w roku ubiegłym w analogicznym okresie było ich 438.

Reklamy

Bez wątpienia poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu to zasługa wytężonej pracy policji, zwłaszcza policjantów ruchu drogowego z kartuskiej komendy. Planowane są jednak kolejne działania, które mają zapobiec zdarzeniom drogowym.

Warto podkreślić, że główną przyczyną wypadków drogowych jest przede wszystkim nadmierna prędkość. Pamiętajmy, warunki jazdy na drogach są zmienne. Wbrew pozorom piękna pogoda często nie ułatwia podróży, ale powoduje rozkojarzenie uczestników ruchu, a oślepiające kierowców słońce jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych.

Zobacz również: Rowery „na celowniku” złodziei. „Kombinują nawet, aby kraść je na części…”

Policja apeluje o odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym, przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności – w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz skrzyżowań.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*