Pow. kartuski. Weekend z nietrzeźwymi kierowcami

Pow. kartuski. Weekend z nietrzeźwymi kierowcami

Policjanci z kartuskiej drogówki w miniony weekend „wyeliminowali” z dróg powiatu kartuskiego trzech nietrzeźwych kierujących. Apelujemy o zdrowy rozsądek i trzeźwe myślenie! Jeżdżąc na „podwójnym gazie” zagrażasz swojemu życiu i zdrowiu, a także innych uczestników ruchu drogowego!

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w piątek przed godziną 22 w miejscowości Kamela (gm. Somonino). Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którym podróżował 45-letni mieszkaniec pow. kartuskiego. Policjanci sprawdzili trzeźwość 45-latka. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma około 1 promil alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez kartuską drogówkę w Przodkowie po godzinie 1. Kierujący oplem 27-letni mieszkaniec pow. kartuskiego podczas kontroli drogowej został przebadany alkomatem przez kartuskich policjantów. Badanie wykazało, że mężczyzna ma w swoim organizmie około 1 promil alkoholu.

Reklamy

Ostatnim zatrzymanym do kontroli przez policjantów – w niedzielny poranek w Żukowie – był kierujący skodą. Badanie alkomatem wykazało, że 37-latek ma w swoim organizmie około 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci wszystkim nietrzeźwym kierowcom zatrzymali prawo jazdy, ponadto grozi im kara od 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozwagę i trzeźwe myślenie na drogach! Jeżdżąc pod wpływem alkoholu zagrażasz swojemu życiu i zdrowiu, a także innym uczestnikom ruchu drogowego!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*