Region. Pociągiem do Kartuz z przesiadką na autobus w Somoninie. PKP PLK modernizuje linię kolejową nr 229

Region. Pociągiem do Kartuz z przesiadką na autobus w Somoninie. PKP PLK modernizuje linię kolejową nr 229

Od 13 czerwca aż do odwołania tymczasowo zawieszone zostaną bezpośrednie połączenia kolejowe na trasie Gdańsk – Kartuzy. Spowodowane jest to całkowitym wyłączeniem z ruchu odcinka Glincz – Kartuzy, w związku z modernizacją linii kolejowej nr 229 prowadzoną przez PKP PLK S.A. Do stacji Kartuzy i Dzierżążno pasażerowie będą mogli w Somoninie przesiąść się z pociągów do skomunikowanych z nimi autobusów.

Przygotowując się do nowej organizacji ruchu kolejowego w regionie, jaki wymusza rozpoczynająca się w połowie czerwca, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja odcinka linii nr 229, organizator przewozów (Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego), zaproponował w miejsce zawieszonych połączeń do Kartuz zwiększenie codziennej liczby pociągów z Trójmiasta do Kościerzyny z dotychczasowych 22 do 38.

Dzięki temu od 13 czerwca pociągi z i do stacji Kościerzyna będą kursować ze zwiększoną częstotliwością co około godzinę, w tym:

Reklamy

22 pociągi na trasie Gdynia Główna – Gdańsk Wrzeszcz – Kościerzyna

16 pociągów na trasie Gdańsk Wrzeszcz – Kościerzyna

-Uzupełniające ww. relacje 2 pociągi na trasie Gdańsk Wrzeszcz – Żukowo Wschodnie

2 pociągi na trasie Gdynia Główna- Gdańsk Osowa – Kościerzyna

Co ważne, na stacji PKP Somonino pociągi skomunikowane będą z tymczasową autobusową komunikacją zastępczą, obsługiwaną codziennie przez 34 autobusy na odcinku Somonino – Kartuzy – Dzierżążno i z powrotem.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronach internetowych przewoźników (PKP SKM w Trójmieście, POLREGIO) oraz zarządców infrastruktury (PKP PLK, PKM).

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*