Region. Wolontariusze i liderzy „Szlachetnej Paczki” i „Akademii Przyszłości” poszukiwani

Region. Wolontariusze i liderzy „Szlachetnej Paczki” i „Akademii Przyszłości” poszukiwani

Czujesz potrzebę pomocy potrzebującym? Chciałbyś w ten sposób mieć wpływ na zmianę życia tych ludzi na lepsze? Zostań wolontariuszem bądź liderem „Szlachetnej Paczki” oraz „Akademii Przyszłości”! Obecnie poszukiwane są chętne osoby.

„Szlachetna Paczka” to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Dzięki połączeniu wrażliwości ochotników oraz systemowym, wdrażanym od lat rozwiązaniom mądrej pomocy tylko w zeszłej edycji „paczka” pomogła ponad 14 tys. rodzin. „Akademia Przyszłości” to siostrzany program „paczki”, który od 2003 roku stanowi bezpieczną i twórczą przestrzeń dla dzieci.

Podczas zeszłej edycji wsparcie w budowaniu własnej wartości otrzymało 1 650 podopiecznych akademii. Obecnie szukamy osób, które chciałyby zaangażować się w działania „paczki” i akademii
w roli wolontariuszki lub wolontariusza oraz liderki bądź lidera. Dzięki wolontariuszom darczyńcy mogą przygotować konkretną i dedykowaną pomoc, a rodziny odzyskać nadzieję na zmianę. W akademii stają się dla swoich małych studentów towarzyszami w drodze do budowania poczucia własnej wartości. 

Reklamy

-„Szlachetna Paczka” to projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Wolontariusze szukają rodzin w potrzebie, następnie spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu – mówi Artur Śledziński, specjalista ds. promocji „Szlachetnej Paczki” i „Akademii Przyszłości”. – Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny. Dobroczyńcy, angażując się finansowo, dają swoją energię dobroci, dzięki której system „paczki” może skutecznie działać. Rodziny w potrzebie oprócz konkretnej pomocy otrzymują nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany.

Liderzy to również wolontariusze, ale zajmują się koordynacją pracy w danym rejonie czy kolegium. Dzięki swojemu zaangażowaniu liderzy stwarzają szansę na zmianę historii życia najbardziej potrzebujących ze swojej okolicy i umożliwiają dzieciom odzyskanie wiary w siebie. Są pierwszym impulsem do zmiany. To oni organizują strukturę pomocy w ponad 600. rejonach „paczki” i 200. kolegiach akademii, dlatego poszukiwani są w pierwszej kolejności.  

-„Akademia Przyszłości” to ogólnopolski program, który dzięki unikalnej metodologii przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesów w życiu. Kiedy wolontariusze odwiedzali rodziny w potrzebie, dostrzegli, że dzieci potrzebują nie tylko materialnej pomocy, ale przede wszystkim wyprowadzenia ich z błędnego przeświadczenia, że do niczego się nie nadają – dodaje A. Śledziński.

Dołącz do naszego zespołu jeśli: chcesz pomagać, chcesz być potrzebny, chcesz zrobić coś, co ma znaczenie, chcesz czuć radość z pomagania oraz chcesz mieć wpływ na zmianę życia innych ludzi w swojej okolicy. Wejdź na tę stronę i odmień czyjś los!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*