Sierakowice. Uczniowie ZSP na praktykach w Irlandii

Sierakowice. Uczniowie ZSP na praktykach w Irlandii

Uczniowie technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach po raz drugi wzięli udział w zagranicznych praktykach w Irlandii w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) i organizowanego w szkole projektu „Zawodowcy przyszłością Europy”. 20. uczniów, kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik rachunkowości podczas 4. tygodni pobytu miało możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego oraz pracy w międzynarodowym zespole poza granicami kraju.

Oprócz zdobywania wiedzy branżowej uczestnicy mieli także okazję zapoznania się z tradycjami i kulturą Irlandii. Dzięki współpracy z „Your International Training” – partnerem projektu, uczniowie oraz sprawujący nad nimi opiekę nauczyciele, zamieszkali u rodzin goszczących w urokliwym miasteczku Mallow, znajdującym się na południu „zielonej wyspy”.

Pozwoliło to na lepsze poznanie lokalnej społeczności oraz zwyczajów panujących również w domach mieszkańców tego rejonu. W rezultacie uczestnicy rozwinęli także swoje umiejętności językowe i nabyli międzynarodowe kontakty, które z pewnością będą mieć korzystny wpływ na ich przyszłość.

Reklamy

Dodatkowym aspektem pobytu na praktykach w Irlandii były wycieczki krajoznawcze. W pierwszym tygodniu uczestnicy wybrali się do nadmorskiej miejscowości Ardmore, gdzie korzystali z ładnej pogody, wypoczywając na plaży. Następnie udali się do Cobh, jednego z najpiękniejszych miasteczek portowych w Europie, znanego jako ostatni przystanek rejsu słynnego Titanica.

Co więcej, to również z tego portu wyruszyła pierwsza imigrantka w Stanach Zjednoczonych – Anne Moore. Atrakcją tej miejscowości jest również zabytkowa katedra Św. Kolmana. W kolejnym tygodniu można było odwiedzić  jedno z najbardziej zachwycających miejsc w Irlandii, czyli klify Moheru.

To znajdujące się nad Oceanem Atlantyckim wybrzeże zauroczyło wszystkich przepięknymi widokami. Drugim punktem tej wycieczki była plaża w Lanhich, gdzie można było obserwować wielu fanów surfingu.

Kolejny wyjazd zorganizowany był do Parku Narodowego w Killarney, gdzie można było podziwiać wodospad Torc, jeziora oraz malowniczy park. W wolnym czasie można było przespacerować się uliczkami pobliskiego miasteczka.

Podczas całego pobytu w Irlandii uczniowie zdobyli nowe umiejętności oraz poszerzyli swoje horyzonty. Dzięki różnym wyzwaniom, którym musieli stawić czoło, nauczyli się samodzielności i stali się bardziej otwarci na świat.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*