Somonino. Jechał „slalomem”, porzucił auto i zasnął pod płotem. Na tym nie koniec

Somonino. Jechał „slalomem”, porzucił auto i zasnął pod płotem. Na tym nie koniec

W piątkowe popołudnie kartuscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który według zgłaszających jechał audi będąc pod wpływem alkoholu, na co wskazywał styl jego jazdy. Mężczyzna porzucił samochód, a potem został znaleziony przez policjantów pod płotem jednej z posesji i wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. 28-latek trafił na badania do szpitala, tam naruszył nietykalność cielesną pielęgniarza.

W miniony piątek po godzinie 13 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o tym, że w Somoninie drogą porusza się nietrzeźwy kierujący. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji.

Funkcjonariusze ustalili ze zgłaszającymi, że kierowca audi jechał „slalomem”, zatrzymał się przy jednym ze sklepów w miejscowości Somonino, gdzie porzucił samochód i poszedł pieszo w stronę Kiełpina. Według zgłaszających, mężczyzna był w ubraniu roboczym, a samochodem jechał sam.

Reklamy

Świadkowie zdarzenia przekazali, że kierowca audi bełkotał i miał chwiejny chód, co również wskazywało na to, że może być pod wpływem alkoholu. Policjant z wydziału dochodzeniowo-śledczego przesłuchał świadków oraz sprawdził pobliski monitoring, a funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego pojechali w stronę Kiełpina, gdzie przeszukiwali teren aby znaleźć kierowcę.

Mundurowi po krótkich poszukiwaniach znaleźli osobę, która pasowała do opisu zgłaszających. Mężczyzna leżał pod płotem jednej z posesji w Kiełpinie. Policjanci ustalili, że jest to 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Od 28-latka wyczuwalny był zapach alkoholu, ponadto mężczyzna nie był w stanie sam utrzymać się na nogach, a kontakt z nim był utrudniony.

W związku z tym, że nie było możliwości przebadania 28-latka alkomatem został on przewieziony do szpitala w celu pobrania krwi i przeprowadzenia badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Mężczyzna został w szpitalu na obserwacji.

Tego samego dnia przed godziną 19 oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o tym, że ten sam 28-letni mężczyzna naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego – pielęgniarza.

Mieszkaniec powiatu kartuskiego został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do kartuskiej komendy, gdzie spędził noc. Na tę chwilę 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*