Kartuzy. Szukała go policja. W końcu „wpadł” i był pod wpływem narkotyków

Kartuzy. Szukała go policja. W końcu „wpadł” i był pod wpływem narkotyków

W minioną środę kartuscy policjanci zatrzymali 27-latka, który podróżował autem marki Renault mimo braku uprawnień. Dodatkowo mężczyzna miał przy sobie narkotyki oraz był pod ich wpływem. Ponadto 27-latek był poszukiwany do odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe.

W środę tuż przed północą policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w Kartuzach kierowcę auta marki Renault. Pojazdem podróżował 27-latek wraz z 19-letnim pasażerem. Podczas czynności kierowca był wyraźnie zdenerwowany, co wzbudziło podejrzenia mundurowych co do jego stanu trzeźwości.

Policjanci zbadali trzeźwość 27-latka oraz przeprowadzili badanie narkotestem, które wstępnie wykazało, że może być on pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania oraz jest poszukiwany w celu odbycia 50 dni pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe.

Reklamy

Ponadto podczas kontroli znaleziono w pojeździe narkotyki. 27-latek i 19-latek zostali przewiezieni do kartuskiej komendy, gdzie spędzili resztę nocy. Pasażer pojazdu odpowie jako współsprawca posiadania narkotyków, a 27-latek odpowie za jazdę pomimo braku uprawnień, posiadanie narkotyków i jazdę pod ich wpływem.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Dodatkowo 27-letni mężczyzna najbliższe 50 dni spędzi w areszcie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*