Fot.: pixabay.com/CC0 Public Domain

Uwaga kierowcy! Dodatkowe kontrole prędkości policji

Dziś i jutro funkcjonariusze z powiatu kartuskiego będą prowadzić kaskadowe pomiary prędkości. Tym samym włączają się w ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne. Jednocześnie apelują do kierowców o rozwagę.

Fot.: pixabay.com/CC0 Public Domain

Funkcjonariusze drogówki na terenie powiatu kartuskiego będzie prowadzić działania kontrolno-prewencyjne. Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

Dziś i w środę (20-21 marca) policjanci w całym kraju będą prowadzić ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Polegać będzie on na kontroli prowadzonej na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. 

Reklamy

Wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem. Opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, ale również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi.

Pamiętajmy, że skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*