Żukowo. Finał WOŚP już niedługo. Będzie się działo!

Żukowo. Finał WOŚP już niedługo. Będzie się działo!

Już za kilka dni (30 stycznia) Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Żukowo w tym roku zagra w Ośrodku Kultury i Sportu, Centrum Kultury „Spichlerz” i Hali Widowiskowo-Sportowej. W tym roku orkiestra gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Koniecznie przeczytajcie co się będzie działo!

Od rana w miejscowościach gminy Żukowo spotkać będzie można wolontariuszy, kwestujących dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wolontariuszy spotkacie m.in. w Chwaszczynie, Leźnie, Niestępowie, Przyjaźni, Skrzeszewie i Żukowie.

W tym roku biegaczy gmina zaprasza od godz. 12 do przyklasztornego parku przy ul. 3 Maja, gdzie odbędzie się charytatywny bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Bieg odbędzie się na dystansie około 3,0 km (6 pętli po około 500 metrów). Zapisy TUTAJ.

Reklamy

Od godziny 14 w Ośrodku Kultury i Sportu, przy 3 Maja 9B działać będzie Kramik, a od 15 zaczną się warsztaty kreatywne dla całych rodzin, podczas których będzie można stworzyć m. in. maski karnawałowe, pieski ze sznurka i mnóstwo innych ciekawych prac. Przy siedzibie OKiS-u stanie też piękna kolorowa karuzela.

Do tegorocznego finału włącza się także Biblioteka Samorządowa. Specjalnie na finał przygotuje Orkiestrowy Kiermasz Książki, fotobudkę do selfie, będzie można zbadać swój wzrok, wziąć udział w grach planszowych, czyli Biblioteka Gra Unplugged czy warsztatach plastyczno-technicznych „Drugie życie książki”. Podczas warsztatów chętni stworzą wizytowniki dla starszych i stojaki na notatki dla młodszych.

Równolegle do wydarzeń w siedzibie OKiS-u na Hali Widowiskowo-Sportowej w Żukowie rozegrany zostanie Turniej Halowy Piłki Nożnej Kobiet „FUTSAL LADY’S WOŚP ŻUKOWO CUP”. Do turnieju zgłosiło się sześć zespołów. Oprócz gospodyń, czyli drużyny GKS Żukowo, kibice obejrzeć będą mogli zmagania zawodniczek następujących drużyn: Lew Lębork, Olimpia Czersk, Stal Jezierzyce, Chojniczanka Chojnice oraz Brda Rytel. Panie rozegrają swój turniej systemem ligowym czyli „każdy z każdym”. Początek rozgrywek o godz. 10. Około godziny 15 przewidujemy uroczyste podsumowanie turnieju wraz z wręczeniem okolicznościowych pucharów i medali. Organizatorem turnieju jest gmina Żukowo, OKiS w Żukowie oraz Gminny Klub Sportowy Żukowo.

Od godziny 15 w Centrum Kultury „Spichlerz” na scenie zobaczymy też młodszych i starszych artystów z gminy Żukowo, którzy zaprezentują swoje talenty wokalne i taneczne, a przy wejściu będzie można powspominać poprzednie Finały WOŚP w Żukowie, oglądając przygotowaną przez OKiS wystawę.

Trwają już aukcje żukowskiego sztabu WOŚP na portalu allegro i każdego dnia pojawiają się tam nowe gadżety i przedmioty, przekazane przez darczyńców. Jak co roku wraz z finałem WOŚP we współpracy z Fundacją DKMS rejestrowani będą potencjalni dawcy szpiku.

Osoby, które chciałyby wesprzeć działania sztabu, zachęcamy do przynoszenia przedmiotów na licytacje do siedziby Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie przy ul. 3 Maja 9 B.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*