Żukowo. Strażacy z systemem e-remiza

Żukowo. Strażacy z systemem e-remiza

Strażacy wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Żukowo dołączyli do systemu e-remiza, który wspomaga działania ratownicze OSP. System pomaga m.in. w równoległym alarmowaniu strażaków, gdy pojawi się zagrożenie.

Alarmowanie odbywa się na trzech poziomach:

-internet mobilny na smartfony i tablety – informacje o rodzaju zdarzenia, lokalizacji, opisie, potwierdzenie lub odrzucenie udziału,

Reklamy

-połączenie telefoniczne – automatyczne wykonywanie połączeń telefonicznych na telefony tradycyjne. Odebranie połączenia to potwierdzenie udziału,

-wiadomości SMS – tekstowa informacja o rodzaju zdarzenia, lokalizacji, opisie.

System ułatwia również kontakt prezesom jednostek ze strażakami w przypadku wystąpienia zagrożenia, a także pomaga w jednoczesnym monitorowaniu kilku zdarzeń. Umożliwia np. sprawdzenie, kto w jakim czasie może stawić się w remizie.

Opłatę za korzystanie z systemu ponosi gmina Żukowo bezpośrednio ze swojego budżetu.

-Nasze jednostki OSP są niezwykle zaangażowane w niesienie pomocy, zwłaszcza te z Żukowa i Banina, które są jednymi z najaktywniejszych w powiecie, jeśli chodzi o ilość wyjazdów do zgłoszeń – mówi burmistrz Wojciech Kankowski. – Każde wsparcie ich działania jest niezwykle cenne, bo mówimy o ratowaniu życia i mienia mieszkańców. Liczę, że wsparcie w postaci nowego systemu pomoże w jeszcze lepszej organizacji wykonywania zadań ratowniczych przez naszych strażaków.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*